Elbląg 20-21.07.2007 - Międzynar. Wystawa Kotów Rasowych

W dniach 20 i 21 stycznia 2007 roku Elbląg zaprosił nas na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych. Była to V I VI wystawa organizowana przez CAT CLUB BALTIC. W wystawie wzięło udział blisko 200 kotów różnych ras.

Mimo mało licznej grupy kotów z kat. I nasze klubowe koty stawiły się dość licznie. Swe piekności pokazały hodowle: Szafir Point, Felis Fabularis, Sepis oraz Nanona Cat.

Niewątpliwie największy sukces odniosła hodowla Szafir Point, z której to koteczka DENI CLER Nanona-Cat*PL wygrała swoją grupę i zdobyła Best In Cathegory. Najlepsza w kategorii, mimo jeszcze młodego wieku i początku swej drogi wystawowej, kotka odniosła wielki sukces i życzymy jej dalszych tak wspaniałych sukcesów. Maleńka BELLAMY Szafir Point*PL została najpiękniejszym kociątkiem. Gratulujemy Joasi Dudek tak pięknych kotów oraz świetnego przygotowania do wystawy.

Miano najpiękniejszego kocura kat. I został CYPIS Stary Dworek*PL z hodowli Sepis. Można było przewidzieć ten wynik. Marta Drzewucka zawsze świetnie przygotowuje Cypiska, zaś on jest wspaniały, tak pod względem urody, jak i typu.

Swoją dorosłą drogę wystawową zaczyna CHERUBIN Nanona-Cat*PL z hodowli Felis Fabularis, któremu poszło świetnie i otrzymał dwa certyfikaty do championa oraz nominacje do BIS. Został wspaniale oceniony przez naszego rodzimego sędziego pana Alberta Kurkowskiego, któremu Cherubin bardzo się podobał. Krystyna Błądek się uczy wystawiania persów oraz przygotowania do wystaw. Dość dobrze zaczyna - życzymy dalszych sukcesów i coraz wyższych lokat dla ślicznego Cherubinka. Jest bardzo pięknym i dużym kotem.

Z hodowli Nanona Cat były wystawiane trzy koty. Po długiej przerwie spowodowanej macierzyństwem zaczyna IC HERMIONA Alicat-Irish*PL. Mimo stresu po tak długiej przerwie bez problemu otrzymała CAGCIB i zachwyciła sędzinie swym wyglądem, wspaniałym futrem i pięknymi niebieskimi oczami. Malutka ELMA Nanona-Cat*PL (córka Hermionki), choć to dopiero jej druga wystawa, przyzwyczaja się do gwaru wystaw i bardzo podoba się sędziom. CYRYL Nanona-Cat*PL również otrzymał swój pierwszy CAC i był wspaniale oceniony, lecz w porównaniu z CYPISEM widać, że to jeszcze młodzik.

Wszystkim naszym kotom życzymy dalszych wspaniałych sukcesów. Mimo stresu wystawowego i dość kiepskich warunków koty spisały się świetnie. Widać, że Klub Kota Perskiego ma bardzo piękne koty i jest coraz bardziej widoczny na wystawach.
dalej >>>