III i IV Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Olsztynie
W dniach 12 i 13 sierpnia 2006 odbyła się III i IV Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Olsztynie. Zorganizowana została przez Club 4 Cats Olsztyn. W wystawie uczestniczyło 212 kocich piękności, z czego tylko 14 persów i 1 egzotyk. Olsztyn przywitał nas deszczem, lecz wraz z rozpoczęciem wystawy pogoda się poprawiła. Wystawę odwiedziło sporo Olsztynian, lecz nie tylko. Klub Olsztyński obchodził swoje pierwsze urodziny. Były wspaniałe torty i lody dla wszystkich wystawców, a także urodzinowa impreza integracyjna na sianie. Organizatorzy zadbali, aby wystawa była nie tylko pokazem pięknych kotów, ale także integrowała hodowców. Organizacja wystawy bardzo dobra. Świetni stewardzi zadbali, aby koty były oceniane szybko i sprawnie.

Zasmuca fakt, że coraz mniej jest kotów z kat I: pięknych persów i egzotyków, a to przecież tak wspaniałe zwierzęta. Nasze klubowe kociaki spisały się na medal. Cypis Stary Dworek*Pl z hodowli Sepis zakończył championa. Cypiskowi życzymy dalszych sukcesów - to piękny kocur. Zeta Bagira*pl otrzymała następny certyfikat do championa. Piękna Baja Bagira*Pl z hodowli Emigrant otrzymała także certyfikat na championa i Nom BIS wygrywając z IC Agatem z hodowli Nanona-Cat*Pl, który otrzymał kolejny CAGCIB i został najlepszym kocurem opp.Sex kat I. Miot D z hodowli Nanona-Cat w sobotę okazał się najlepszym miotem uzyskując tytuł BEST LITTER kat I. Koteczka Dumka Nanona-Cat*pl była wystawiana indywidualnie i otrzymała bardzo dobrą ocenę sędziowską. Zachwyciła czeskiego sędziego piękną budową, ślicznymi pręgami, a także wielkimi oczami. Malutka Dumka swoją pierwszą samodzielną wystawę zniosła bardzo spokojnie, jak na przyszłą championkę przystało.

Niedzielna wystawa odbyła się tylko z udziałem kotów z hodowli Nanona Cat. Baja, Zeta oraz Cypis nie były wystawiane w niedzielę. Miot z hodowli Nanona Cat powtórzył sobotni sukces i otrzymał Best Litter kat I. IC Agat z hodowli Nanona Cat wszedł do ścisłego finału BEST OF BEST otrzymując BOB III. Wielki sukces młodego Agata i oby tak dalej szło, to pierwszy tak wysoki tytuł naszego klubowego kota.

Wielkie podziękowanie należą się organizatorom wystawy, wspaniałym sędziom, a przede wszystkim dla stewardom :) Oby na każdej wystawie koty były tak pięknie i sprawnie prezentowane. Zachęcam wszystkich do lektury wrześniowego numeru KOTA, w którym to będzie relacja z olsztyńskiej wystawy przygotowana przez redaktora naczelnego pana W. Alberta Kurkowskiego z udziałem naszych klubowych kotów.
zobacz zdjęcia...