V i VI Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych we Wrocławiu
W dniach 2 i 3 września we wrocławskim NOCIE odbyła się V i VI Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kotów Cat Club Wrocław.

Na wystawie nie zabrakło naszych klubowych kotów. ZETA Bagira*Pl z hodowli SEPIS, zdobywając trzeci CAC, zamknęła championa! Gratulacje dla Zetki - spisała się bardzo dzielnie i oby tak dalej:) Hodowla NOREL*PL wystawiła CH BENIAMINA Gama*Pl, który zbiera certyfikaty do następnego tytułu. Gratulujemy Beniaminowi i życzymy dalszych sukcesów oraz pięknych potomków. Hodowla Róża Pustyni*Pl, która niedawno wstąpiła do naszego klubu, wystawiała dwie koteczki TOSCĘ Progressus*Pl oraz CECILLĘ Jaguarundi*Pl. Hodowlę Nanona Cat*Pl reprezentował malutki Cyrylek, dla którego była to druga samodzielna wystawa i druga wygrana w kat 3-6 miesięcy - zdobył BEST KITTEN oraz bardzo prestiżowy tytuł BIV, czyli najlepszy w kolorze. Natomiast GIC BUKIET Norel*Pl p.M.Pązik otrzymał NOM BIS oraz BIV, czyli najlepszy w kolorze.

Niedziela okazała się również udana i Bukiet zdobył kolejny certyfikat do tytułu EC. Beniamin zdobył kolejny certyfikat do tytułu IC, a koteczki z hodowli Róża Pustyni spisały się bardzo dobrze - Cecille zdobyła CAC, a Tosca EX 1.

Organizacja, pomimo kilku niedogodności, była lepsza niż w Książu. Tym razem wystawa nie odbywała się na strychu. Klatki wystawowe rozmieszczono w holu oraz na galerii budynku. Było troszkę ciasno i duszno, ale widzimy, że CCW czyni w tym zakresie postępy.

Od naszego sponsora - firmy Mastery klub otrzymał karmę, której cześć przeznaczyliśmy na nagrody dla zwycięskich kotów kat I z każdej grupy wiekowej na sobotnią i niedzielną wystawę. Karma została przekazana z naszym klubowym logo do organizatorów wystawy z prośbą o dołączenie jej do pozostałych prezentów. Niestety nie wszyscy zwycięzcy otrzymali karmę. Mamy nadzieję, że organizatorzy wystawy naprawią tą pomyłkę bądź niedopatrzenie!

Zastanawiamy się też, gdzie podziała się tradycja zgodnie, z którą komisarz wystawy nie prezentuje swoich kotów? No cóż - może warto w tym pędzie do nowoczesności zostawić kilka zasad, aby nie kłaść cienia podejrzliwości na całym klubie organizującym wystawę.

Wystawa ogólnie udana mimo kilku niedociągnięć. Mamy nadzieję, że każda następna będzie lepsza.
zobacz zdjęcia...