WEŹ NA KOLANA KOTA - BĄDŹ ZDROWSZY
I jest to prawda - ten tajemniczy indywidualista, którego nie sposób nie kochać, potrafi zawładnąć i podporządkować serca swoich opiekunów, a za tę miłość odpłaca nam mocą uzdrawiania.

Niepowtarzalna więź z kotem koi ludzkie dusze i zmniejsza trudy choroby. Przyjazń z kotem wywiera na nas wpływ, z którego nie zdajemy sobie sprawy. Obowiązek codziennej troski o naszego pupila, o jego higienę i miłośc daje nam uczucie, że jesteśmy potrzebni, że nie możemy zawieść ufności w nas pokładanej. Wpatrzone w nas oczy, tańce radości w okół naszych nóg niwelują napięcia dnia codziennego. Mruczenie wtulonego w nas kota uspokoi skołatane nerwy i spowoduje, że w takich momentach ciszy i spokoju problemy, które nas dreczę odpływają gdzieś w dal.

Towarzystwo kota dostarcza nam mnóstwo zabawnych sytuacji. Jego zabawy z piłeczkami, myszkami powodują automatycznie poprawę naszego nastroju. Kot jest idealnym lekiem na samotność - jego obecność poprawia nastrój, urozmaica życie i zmniejsza poczucie samotności, która tak często dotyka ludzi starszych. Dobrze traktowny kot emanuje pozytywną energią ,ciepło i ukojenie bijące od mruczącego kota wpływa doskonale na nasza psychikę.

Kot ma wyższa temperaturę ciała - pomaga to przy bólach reumatycznych. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne, jak karmienie, głaskanie, czesanie, podnoszenia kotka to najprzyjemniejsza gimnastyka dla stawów - poprawia ich ruchomość, a co za tym idzie zmniejsza dolegliwości bólowe.

Badania amerykańskich uczonych wykazały, że towarzystwo kota zmniejsza ryzyko miażdzycy i powstawania zawałow. Doskonale sprawdza się dla ludzi z depresją czy nadpobudliwością. Kocia intuicja czy szósty zmysł nie raz uratowały ludzkie życie.

Przyjaźń kota to skarb - dzięki niemu jesteśmy zdrowsi, weselsi i bardziej otwarci - po prostu lepsi. Kup sobie kota - to prawdziwy eliksir młodości.

Maria Redel